Wychowanie fizyczne i sport

Menu

 

       Nastolatki - ich częste problemy to brak wiary we własne siły i możliwości, poczucie bezużyteczności lub po prostu chęć zwrócenia na siebie uwagi.

Jednym ze sposobów wyróżnienia się spośród swoich rówieśników, co jest bardzo ważne dla nastolatków, jest uprawianie sportu. Niekoniecznie musi to być sport wyczynowy, lecz rekreacyjny, który również sprawia wiele satysfakcji i jest przyczyną lepszego samopoczucia. Odnalezienie się w sporcie może być sposobem rozwiązywania wielu problemów dręczących młodzież. Pozwala o nich zapominać oraz je minimalizuje poprzez dowartościowanie młodego człowieka. Uprawianie sportu może też zapobiec powszechnym w naszych czasach uzależnieniom oraz chęci zaistnienia w „złym” środowisku.

W naszej szkole mamy uczniów, którzy realizują się poprzez sport. Można podziwiać ich za siłę charakteru i ambicję, które popychają ich do bycia coraz lepszym.

      Program zajęć z wychowania fizycznego w naszej szkole został opracowany 
i dostosowany do potrzeb i możliwości uczniów. Jest realizowany w klasach 1-3 zgodnie 
z treściami i celami zawartymi w podstawie programowej. Uczniów obowiązują 4 godziny wychowania fizycznego tygodniowo. Trzy z nich realizowane są wg programu na salach gimnastycznych (Plac Matejki i ul. Krowoderska), czwarta - raz w miesiącu (4godziny) - w kompleksie sportowym Wieliczka- Solne Miasto ( www.solnemiasto.eu). Uczniowie mają do wyboru:

  •       piłkę nożną,
  •       siatkówkę,
  •       koszykówkę,
  •       tenis ziemny,
  •       lodowisko,
  •       basen,
  •       ściankę wspinaczkową.

Nauczyciele potrafią zachęcić naszych uczniów do aktywności.

Na  prośbę młodzieży w soboty odbywają się dodatkowe zajęcia WF, w ramach których organizowana są wycieczki turystyczne, wyjścia na strzelnicę sportową i inne atrakcje.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ.

 

 

 

 


copyright by Prywatne Gimnazjum nr 7 w Krakowie

projekt i wykonanie Ogicom


Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Akceptuję | Więcej informacji