Aktualności

Menu

09

10.2014

PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM

W pierwszy weekend października (3-4 października) uczniowie Prywatnego Gimnazjum nr 7 zbierali żywność dla dzieci. Ogólnopolska Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem  to najpopularniejsza forma pomocy niedożywionym dzieciom, prowadzona w ramach Programu Podziel się Posiłkiem. Ma ona na celu zebranie jak największej ilości produktów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia, które posłużą później do przygotowania posiłków dla potrzebujących dzieci w całej Polsce.

Zebrane produkty trafiły do magazynów Banków Żywności, gdzie zostaną zważone i posegregowane. Następnie żywność zostanie przekazana organizacjom i instytucjom współpracującym z Bankami Żywności, na co dzień zajmujących się dożywianiem dzieci. Są wsród nich szkoły, świetlice, domy dziecka, towarzystwa przyjaciół dzieci oraz stowarzyszenia pomagające dzieciom i młodzieży. Do tej pory skorzystało z tej pomocy ponad 8 tyś organizacji.

Zbiórka Żywności jest jednym z elementów Programu Podziel się Posiłkiem. Do tej pory dzięki hojności Polaków zebrano ponad 3 500 000 kg żywności.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


copyright by Prywatne Gimnazjum nr 7 w Krakowie

projekt i wykonanie Ogicom


Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Akceptuję | Więcej informacji