Aktualności

Menu

14

05.2015

GRATULUJEMY ZUZI BACHMIŃSKIEJ

 

IGUAZU EN CONCIERTO , to festiwal na który przyjeżdżają dzieci i młodzież z pięciu kontynentów. Podczas sześciu dni odbywają się koncerty zaproszonych solistów, chórów, zespołów i orkiestr. Równocześnie także codzienne próby orkiestry finałowego koncertu składającej się z 500 młodych muzyków.
W tym roku po raz pierwszy została zaproszona Polka. - Zuzanna Bachmińska do reprezentowania swojego kraju i także polskiej muzyki m.in. F. Chopina, K.Wiłkomirskiego oraz K. Skarżyńskiego.
Przy fortepianie towarzyszyć jej będzie Gajusz Kęska - doktor Akademii Muzycznej w Krakowie.
Dodatkowo Zuzanna została szczególne wyróżniona i podczas wielkiego koncertu finałowego wykona jedną z części suity J. S. Bacha na wiolonczelę solo przy 10 000 publiczności.
Ambasada RP w Buenos Aires objęła udział Zuzi w festiwalu IGUAZU EN CONCIERTO patronatem instytucjinalnym a radio RMF Classic otoczyło opieką medialną.

 


copyright by Prywatne Gimnazjum nr 7 w Krakowie

projekt i wykonanie Ogicom


Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Akceptuję | Więcej informacji