Aktualności

Menu

16

10.2015

RELACJA Z MIĘDZYNARODOWEJ WYMIANY

Już po raz kolejny uczniowie naszego Gimnazjum i  IV PLO w ramach wymiany młodzieży polsko-niemieckiej pojechali z rewizytą do Niemiec.  Uczniowie mieszkali w domach zaprzyjaźnionych uczniów Pelizaeus - Gymnasium w Padeborn. Gości z Krakowa przywitał w ratuszu osobiście Burmistrz Miasta Paderborn.

Uczniowie poznali niemiecki system edukacyjny biorąc udział w lekcjach swoich partnerów oraz we wspólnych projektach kulturowo-językowych ćwicząc przy tym język niemiecki i angielski.  Umiejętności logicznego myślenia i wiedzę matematyczną mogli sprawdzić uczestnicząc w łamigłówkach w największym na świecie muzeum komputerowym "Das Heinz Nixdorf Museum ". Zwiedzieli wiele zabytków, w tym również słynną katedrę w Kolonii. Poznali Teatr z perspektywy aktorów i pracowników. Zwieńczeniem pobytu w Paderborn było niezapomniane wspólne przygotowanie polsko-niemieckiej kolacji. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 


copyright by Prywatne Gimnazjum nr 7 w Krakowie

projekt i wykonanie Ogicom


Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Akceptuję | Więcej informacji