Aktualności

Menu

08

03.2015

SUKCESY KUBU GREGUŁY

W miniony weekend na torze kartingowym w Radomiu rozegrane zostały ostatnie zawody sezonu 2015 serii ROTAX MAX CHALLENGE POLAND. Wśród licznej grupy kierowców walczących o ostatnie w sezonie punkty obecny był również lider klasyfikacji generalnej Kuba Greguła. Zwieńczeniem udanego sezonu krakowianina jest wygrana w całorocznych zmaganiach klasy Junior Max, oraz co za tym idzie zdobycie biletu na Finał Światowy serii, który odbędzie się w Portimao w Portugalii. 

 

Kuba w sesjach treningowych uczestniczył już od kilku dni. Mimo opadów deszczu, które towarzyszyły kierowcom od piątku, sobotnie kwalifikacje podsumowuje 2 rezultatem. Do lidera stawki traci zaledwie 0.006s. Tuż po starcie półfinału zawodnik wychodzi na prowadzenie. Do końca biegu broni się przed atakami Mateusza Pyłki, który również prezentuje świetne tempo. Ostatecznie Kuba podsumowuje bieg zwycięstwem. Finał IX rundy JUNIOR MAXA był zdecydowanie jednym z najciekawszych wyścigów sezonu. Greguła i Pyłka, jadą szybkim równym tempem, raz po raz tasując się na pozycji lidera. Walka jest na tyle zacięta, że kierowcy wymieniają się na prowadzeniu nawet po 4 razy na jednym okrążeniu. Ostatecznie Kuba wychodzi z pojedynku obronną ręką i notuje na swoim koncie komplet punktów. 

 

W niedzielę nastąpiła radykalna zmiana pogody- wyścigi odbywały się przy akompaniamencie jesiennych promieni słońca. Podobnie jak w sobotę Kuba podsumowuje czasówkę 2 rezultatem. Również podczas tej rundy jego głównym rywalem jest Mateusz Pyłka. Kierowcy ponownie rywalizują między sobą, lecz szybszy okazuje się Pyłka. Greguła po serii pojedynków, oba biegi podsumowuje na 2 miejscu. 

 

Sezon 2015 JUNIOR MAXA, kończy notując na swoim koncie 605 punktów. Jako lider klasyfikacji generalnej, zdobył również bilet na Finał Światowy Rotaxa, który rozegrany zostanie w Portimao w Portugalii. W tych prestiżowych zawodach udział biorą zwycięzcy swoich kategorii z całego świata.


copyright by Prywatne Gimnazjum nr 7 w Krakowie

projekt i wykonanie Ogicom


Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Akceptuję | Więcej informacji