Aktualności

Menu

10

01.2016

KONKURS MATEMATYCZNY MAT

Szanowni Uczniowie Gimnazjum,

Któż z nas nie kocha królowej? A matematyka przecież jest królową, jedyną w swoim rodzaju - królową nauk.

U progu Nowego Roku zapraszam Was do kolejnego konkursu matematycznego MAT.
Oto garść informacji:

1.Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 2, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z podziałem na kategorie wiekowe.

2. Zawody mają miejsce tylko raz - 11.01.2017 r. w godz. 13:00 - 14:45 (90 minut - test, 15 minut - sprawy organizacyjne). Uczeń rozwiązuje test w szkole, pod nadzorem Szkolnej Komisji.

3. Odpowiedzi zakreślane są na specjalnej karcie odpowiedzi, która po zawodach przekazana będzie organizatorowi. Uczeń dostaje tylko jedną taką kartę.

4. Test konkursowy jest testem wielokrotnego wyboru i zawiera SP: kl. 2 - 19, kl. 3 - 20, kl. 4 - 21, kl. 5 - 22, kl. 6 - 23, GIM: kl. 1 - 24, kl. 2 - 25, kl. 3 - 26, I-III PONADGIM - 28 pytań, które składają się z odpowiedzi A,B,C,D z których, każda może być prawdziwa lub fałszywa. Uczestnik konkursu o każdej odpowiedzi A - D orzeka czy jest ona prawdziwa czy nie i zaznacza to na karcie odpowiedzi. Na starcie każdy uczestnik dostaje tyle punktów ile ma decyzji do podjęcia (np. kl. 3 SP: 20*4=80 punktów). Za każdą poprawną odpowiedź otrzymuje dodatkowo 1 punkt, za brak odpowiedzi 0 punktów, za błędną odpowiedź -1 punkt.

Do zobaczenia na konkursie. :-)


copyright by Prywatne Gimnazjum nr 7 w Krakowie

projekt i wykonanie Ogicom


Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Akceptuję | Więcej informacji