Aktualności

Menu

12

12.2012

PRELEKCJA W INSTYTUCIE CERVANTESA

11 grudnia uczniowie z grup języka hiszpańskiegom uczesniczyli w prelekcji w Instytucie Cervantesa. Jest to  hiszpańska instytucja państwowa utworzoną w 1991 roku w celu upowszechniania i nauczania języka hiszpańskiego oraz propagowania kultury hiszpańskiej i hispanoamerykańskiej za granicą. 

Do zadań Instytutu Cervantesa należy promocja kultury hiszpańskiej. W tym celu współpracuje z instytucjami, firmami i innymi organizacjami publicznymi i prywatnymi, zarówno hiszpańskimi jak i z innych krajów, w tym z Polski.

Program imprez kulturalnych obejmuje praktycznie wszelkie dziedziny sztuki i nauki, jak teatr, taniec, muzyka, literatura, filozofia, architektura. Pragniemy zaprzezentować w ten sposób różnorodność współczesnej hiszpańskiej i latynoamerykańskiej oferty kulturalnej jak również jej historyczne korzenie.

Instytut jest organizatorem spotkań specjalistów z najróżniejszych dziedzin. Zapraszamy na wykłady i konferencje naukowców i pisarzy, organizujemy panele dyskusyjne, seminaria i wiele innych imprez.


copyright by Prywatne Gimnazjum nr 7 w Krakowie

projekt i wykonanie Ogicom


Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Akceptuję | Więcej informacji