Aktualności

Menu

06

06.2014

KOD MISTRZÓW

10 czerwca uczniowie naszego gimnazjum o godz. 17:15 wychodzą do Teatru Groteska na KOD MISTRZÓW. Tym razem gościem spotkania będzie 

Janina Paradowska – dziennikarka, publicystka polityczna m.in. tygodnika „Polityka”, radia TOK FM.

 

Komentatorka życia politycznego, absolwentka polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracę dziennikarską zaczynała jako depeszowiec i pracownik działu miejskiego w popołudniówce „Kurier Polski”, piśmie Stronnictwa Demokratycznego. Pracowała potem w „Życiu Warszawy”, między innymi jako kierownik działu politycznego, wcześniej w dziale nauki i oświaty. Z ramienia tej redakcji brała udział w relacjonowaniu prac stolika młodzieżowego Okrągłego Stołu. Tematyką polityczną zajmuje się od 1989 r. 

 

Od 1991 r w zespole redakcyjnym „Polityki”. Prowadzi Poranek w Radiu TOK FM. Inicjatorka Salonów „Polityki” w Krakowie. Przez 4 lata prowadziła salon polityczny w Klubie pod Jaszczurami, gdzie gościli wszyscy najważniejsi polscy politycy, ale także biznesmeni, ludzie kultury i mediów. Obecnie raz w miesiącu prowadzi taki salon w Piwnicy Pod Baranami.

 

Jest laureatką licznych nagród branżowych. Otrzymała m.in. Nagrodę im. Adolfa Bocheńskiego (1997), Nagrodę Wieczystej Fundacji im. Ksawerego i Mieczysława Pruszyńskich (1999), Nagrodę Grand Press (2002), Nagrodę im. Andrzeja Urbańczyka (2004), Nagrodę Kisiela (2011). W 2002 została także nagrodzona Złotą Akredytacją do Sejmu jako najlepsza dziennikarka prasy ogólnopolskiej. Od lat wygrywa rankingi czytelników na najpopularniejszego autora „Polityki”.


Zbiórka w szkole o godz. 17:15. Osoby, które po spotkaniu chcą samodzielnie wrócić do domu, powinny posiadać pisemną zgodę od rodziców.


copyright by Prywatne Gimnazjum nr 7 w Krakowie

projekt i wykonanie Ogicom


Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Akceptuję | Więcej informacji