Aktualności

Menu

26

02.2014

WYMIANA Z NIEMCAMI

W ramach wymiany międzynarodowej uczniowie naszego Gimnazjum i  IV PLO pojechali we wrześniu z rewizytą do Niemiec. Uczniowie mieszkali w domach zaprzyjaźnionych uczniów Pelizaeus - Gymnasium w Padeborn. Gości z Krakowa przywitał w ratuszu osobiście Burmistrz Miasta Paderborn. Wspólne uczestnictwo we wszystkich punktach programu tylko sprzyjało zawiązanym w czerwcu przyjaźniom oraz szlifowaniu języka niemieckiego.

Nasi uczniowie poznali niemiecki system edukacyjny biorąc udział w lekcjach swoich partnerów oraz we wspólnych projektach językowych. Umiejętności logicznego myślenia i wiedzę matematyczną mogli sprawdzić uczestnicząc w łamigłówkach w największym na świecie muzeum komputerowym "Das Heinz Nixdorf Museum ". Zwiedzieli wiele zabytków, w tym również słynną katedrę w Kolonii. Poznali proces tworzenia czekolady w  Muzeum Czekoladowym kosztując wyroby firmy Lindt. Zwieńczeniem pobytu w Paderborn było niezapomniane wspólne przygotowanie polsko-niemieckiej kolacji.

Wymiana polsko-niemiecka będzie kontynuowana, z czego bardzo sie cieszymy :)

Zapraszamy do obekrzenia relacji w zakładce "zdjęcia".


copyright by Prywatne Gimnazjum nr 7 w Krakowie

projekt i wykonanie Ogicom


Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Akceptuję | Więcej informacji